O nas - Ich firmy są przyjazne - www.poerwal.pl O nas - Z czasu byłbym naprawdę szczęśliwy - www.poerwal.pl O nas - Lekarz ratuszowego zegara - www.poerwal.pl O nas - Czas na pewno nie ma czasu na odpoczynek - www.poerwal.pl

Głównym celem działalności Zakładu Zegarmistrzowskiego Waldemara Porwala jest przywracanie dawnego wyglądu i świetności zegarom wieżowym i fasadowym oraz naprawa zegarów zdobiących wnętrza.

Profesjonalizm, doświadczenie, dbanie o każdy szczegół i bardzo fachowa wiedza na temat mechanizmów starych zegarów doprowadziły do tego, że to nasza firma w 2009 roku zrekonstruowała szesnastowieczny zegar na Kościele Farny w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wyremontowaliśmy również stare zegary wieżowe w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce, m.in.: w Gietrzwałdzie, Górowie Iławeckim, Mrągowie, Giżycku, Kętrzynie. Renowacja zawsze odbywa się z pełną dbałością o tradycję miejscowości i historię zegara, wierność oryginałowi.

Firma, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów produkuje nowoczesne mechanizmy zegarów wieżowych, na życzenie uruchamia carillony, kuranty, hejnały.

Waldemar Porwal – właściciel Zakładu, jest również konserwatorem zegarów na ratuszach: w Olsztynie, Barczewie, Ornecie, zegara na wieży Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie oraz zegarów wewnętrznych w Sądzie Administracyjnym w Olsztynie. Kształci również uczniów do zawodu zegarmistrzowskiego.

Nasza firma zajmuje się także naprawą zegarów domowych, zegarków ręcznych, a także ich sprzedażą.

Świadczymy usługi na terenie całego kraju.

 

Media o nas